Skanowanie laserowe

Skanowanie laserowe

Usługi skanowania laserowego budynków skutkują dostarczeniem do klienta trójwymiarowego modelu cyfrowego danego obiektu, wraz z podaniem wymiarów dowolnego wycinka przestrzeni. Skanowanie laserowe zyskało stałe zastosowanie w budownictwie, przemyśle czy tworzeniu wirtualnych modeli rzeczywistości. Skanowanie 3D budynków wykorzystuje zaawansowane urządzenia optoelektroniczne, pozyskujące dane z tysięcy punktów na mapie przestrzennej danego obiektu i dokonujące ich konwersji do rzeczywistości wirtualnej. Specjalistyczne oprogramowanie odpowiada za połączenie danych dostarczonych przez skaner i wygenerowanie niezwykle dokładnego poligonalnego modelu obiektu.

 

Skanowanie laserowe

Technologie stanowiące podstawę usługi na skanowanie laserowe pojawiają się w rozmaitych wersjach, których wspólnym mianownikiem pozostaje bezdotykowe odzwierciedlenie otaczającej przestrzeni. W ramach naszych usług na skanowanie budynków 3D cena, szybkość realizacji oraz perfekcja w każdym szczególe zostają docenione przez klientów z Warszawy, Krakowa czy innych większych miast w Polsce. Skanowanie budynków 3D niesie wartość dla biznesu konstrukcyjnego i produkcyjnego, pozwalając optymalizować koszty i unikać kosztownych błędów.

 

Skanowanie laserowe budynków – zastosowanie skanów 3D

Grupą docelową usługi na skanowanie budynków stają się m.in. deweloperzy, potrzebujący dokładnych pomiarów na wielu etapach procesu budowlanego. Skanowanie laserowe w Warszawie okazuje się niezwykle cenne także dla nieruchomości już istniejących, które mają być poddane pracom remontowym. Inwestorzy potrzebują często szczegółowej dokumentacji technicznej starego budynku na podstawie stanu faktycznego. Skanowanie laserowe budynków dostarcza im wszelkich danych niezbędnych dla uzyskania pozwolenia na budowę w celu gruntownej modernizacji nieruchomości. Skanowanie laserowe dostarcza także cennych informacji dla transakcji kupna – sprzedaży. Osoba dokonująca zakupu nieruchomości potrzebuje niekiedy potwierdzenia jej powierzchni faktycznej, za którą następuje rozliczenie od każdego metra kwadratowego.

Skanowanie budynków 3D nie tylko generuje takie dane w ekspresowym tempie, lecz dokonuje tego bez konieczności dodatkowego przygotowania budynku. Modele 3D doskonale sprawdzają się także dla celów inwentaryzacji technicznej budynku (inwentaryzacja budynków). Klienci otrzymują od nas dokument końcowy zawierający pełny pakiet wymiarów nieruchomości, przekroje poszczególnych kondygnacji oraz rozkład wszelkich pomieszczeń. Skanowanie 3D budynków coraz częściej służy do wypracowania cyfrowej wersji obiektów zabytkowych. Rosnąca popularność wirtualnych wycieczek i prezentacji wymaga od muzeów czy ośrodków kulturalnych korzystania z nowoczesnych technologii na skanowanie budynków.

Jak wygląda proces skanowania 3D w naszej firmie?

Opracowywane przez nas modele 3D powstają na bazie chmury punktów dostarczonych przez urządzenia skanujące, które następnie poddajemy obróbce w programie FARO Scene. Dostarczamy do klienta gotowy model przestrzenny w programie Allplan lub Revit, również jako model IFC lub DWG, uwzględniający wszelkie wymiary budynku lub na życzenie w surowej formacie .fls. Skanowanie laserowe budynków rozpoczynamy od wywiadu z klientem, mając na celu poznanie jego potrzeb. Na miejscu wykonania usługi pojawiamy się w wyznaczonym wcześniej terminie. Jedynym wymaganiem niezbędnym dla realizacji zadań staje się pełne udostępnienie pomieszczeń. Dla usług na skanowanie laserowe budynków cena zależy od poziomu zaawansowania zlecenia i powierzchni całkowitej dla przestrzeni poddawanej skanowaniu.

 

Skanowanie laserowe 3D budynków

Skanowanie budynków 3D w Warszawie prowadzimy dla wielu budynków firmowych, domów mieszkalnych, czy nieruchomości przeznaczonych na działalność sztuki i kultury. Dostarczenie produktu do klienta w postaci skanu 3D następuje w bardzo krótkim czasie. Tworzymy wirtualny spacer, pomiar powierzchni użytkowej, precyzyjne rzuty i przekroje obiektu, model 3D konstrukcji, uzależniając zakres usługi od ustalonych uprzednio ram projektu. W naszej ofercie na skanowanie laserowe budynków cena prezentuje się niezwykle konkurencyjnie. Stosujemy nowoczesny sprzęt o wysokiej wydajności, co pozwala na pracę w szybkim tempie i skanowanie nawet 2000 tysięcy m2 dziennie. Skanowanie laserowe w Krakowie lub Warszawie zyskuje na popularności, co widać po  rosnącej liczbie zleceń.

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Nasza oferta znacznie skraca czas wymagany dla prac pomiarowych, gwarantując bezpieczny odczyt danych z trudno dostępnych miejsc. Wśród elementów wyróżniających naszą usługę na skanowanie budynków 3D cena nie stanowi jedynego kryterium. Połączyliśmy atrakcyjną wycenę zleceń z krótkimi terminami realizacji i doskonałą jakością finalnego produktu. Klienci doceniają zalety, jakie przynosi skanowanie laserowe Kraków, Warszawa czy inne duże miasta w Polsce dynamicznie się rozwijają, co skutkuje zapotrzebowaniem na szczegółowe pomiary nieruchomości. Zapewniamy pełny pakiet danych pomiarowych z budynku, które mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Tworzone przez nas modele BIM 3D dają gwarancję, że każde pomieszczenie zostanie dokładnie odwzorowane. Pozwalamy optymalizować koszty wszelkich prac projektowych na nieruchomościach, dostarczając zaawansowanych modeli przestrzennych w krótkim czasie i w konkurencyjnej cenie.

 

Skanowanie laserowe budynków cena

Chmura punktów to inaczej zbiór punktów o nieuporządkowanej strukturze w przestrzeni wektorowej. Chmura jest opisana przez miliony punktów, a każdy z nich jest rejestrowany przez współrzędne przestrzenne. Georeferencyjna chmura zawiera punkty w układzie współrzędnych, który odnosi się do Ziemi.

Aby zwizualizować dużą liczbę chmur punktów, należy użyć zewnętrznych algorytmów pamięci, aby system renderujący 3D mógł uzyskać dostęp do punktów w chmurze w zależności od rozdzielczości. Korzystając z procesu renderowania 3D, można uzyskać ciągłą powierzchnię z chmury punktów o wystarczająco dużej gęstości punktów, aby uzyskać najbardziej wszechstronną wizualizację powierzchni. W tym celu pracujemy na najnowocześniejszym oprogramowaniu Autodesk i Allplan.

Oprócz trójwymiarowej wizualizacji nasze modele dostarczają cennych informacji o budynku. Skanowanie istniejącego obiektu rejestruje rzeczywiste jednostki długości i kluczowe dane, które mogą odbiegać od rysunku w projekcie. Wypaczone ściany, kąty lub inne osobliwości budynku są zatem wykrywane jeszcze przed rozpoczęciem praktycznych prac projektowych.

Skanowanie laserowe Warszawa
Skanowanie laserowe Kraków
Skanowanie budynków
Skanowanie budynków 3D

Nasze modele 3D oferują różnorodne możliwe zastosowania i są wykorzystywane między innymi do inżynierii lub koncepcji projektów budowlanych. Nasze modele BIM oferują kilka zalet w porównaniu z klasycznie opracowanymi rysunkami i planami modeli. W zależności od obszaru zastosowania, skanowanie laserowe może być dostosowane indywidualnie do wymagań klienta przez nasz doświadczony zespół.

Skanowanie laserowe 3D pozwala zaoszczędzić koszty i czas, ponieważ do skanowania i obróbki zapisu potrzebna jest tylko jedna osoba. Kompleksowa dokumentacja zapisu ze skanera eliminuje potrzebę wielokrotnych i kosztownych wizyt w terenie. Nasi projektanci modelują bezpośrednio z chmury punktów i eksportują model do oprogramowania CAD.

Stosowane przez nas skanery laserowe, w tym skanery firmy Faro, umożliwiają szybkie i dokładne pomiary złożonych budynków i obiektów. Nasze skanery 3D oferują zasięg do 350 metrów i mogą rejestrować do 976 000 punktów na sekundę. Ponadto skaner przesyła dane do powiązanego oprogramowania przetwarzając je czasie rzeczywistym. Oznacza to, że dane ze skanowania mogą być sprawdzane na miejscu.

Użytkownik otrzymuje szczegółową chmurę punktów, która może być wykorzystana do modelowania 3D w różnym celu, np. renowacji budynków, planowania systemów czy realistycznego wyświetlania danych. Dzięki szybkiemu skanowaniu budynków i ich otoczenia, skanery laserowe 3D firmy Faro mogą dostarczać modele CAD wszystkich obszarów dla różnych branż. Rozwiązania te przynoszą korzyści w zakresie architektury, budownictwa i zarządzania obiektami.

Skanowanie budynków 3D cena

Ile kosztuje skanowanie laserowe?

  • Skanowanie laserowe budynku jest pierwszą czynnością jaką musimy wykonać realizując zadanie. Nie warto wyceniać tego indywidualnie, ponieważ mamy do czynienia z danymi, których może użyć jedynie operator skanera laserowego. Absolutnym minimum jakie możemy wycenić jest chmura punktów. Niezależnie od wymaganego efektu końcowego, chmura punktów ma zastosowanie w każdym z nich. Jeżeli więc chodzi o skanowanie laserowe budynków 3D wraz z utworzeniem chmury punktów, cena zaczyna się w przedziale 1,80 – 2,50 zł/m2.

Kto powinien korzystać z usług skanowania laserowego?

  • Skanowanie laserowe 3D ma szeroki wachlarz zastosowań. Wspomaga pracę oszczędzając czas i pieniądze wielu grup z branży budowlanej czy zarządzającej nieruchomościami. Skanowanie laserowe ma również zastosowanie przy rejestrowaniu zdarzeń, jak wypadek na drodze czy w fabryce, również sprawdza się przy weryfikacji postępowania korozji. Zdecydowanie, dla osoby korzystającej z usługi skanowania laserowego priorytetem jest czas lub precyzja.

Jak dokładne, rzetelne jest skanowanie budynków?

  • Właściwie nie ma dokładniejszego sposobu odzwierciedlenia budynku w wersji cyfrowej. Skanowanie laserowe budynków otwiera nam drogę do utworzenia chmury punktów, zdjęć 360st., rysunków 2D/3D, modelu budynku 3D czy spaceru wirtualnego, a to również z precyzją, której nie jesteśmy w stanie osiągnąć bez użycia skanera laserowego 3D. Skanowanie laserowe charakteryzuje się dokładnością nawet do 1mm, wszystko zależy od wymagań klienta i ustawień parametrów skanera laserowego. Często wystarczająca jest dokładność do 5mm, a czasami nawet do 15mm, w zależności od zastosowania skanów na późniejszym etapie.