Modele budynków 3D

Zalety cyfrowej wersji nieruchomości

Cyfrowy wgląd w portfolio jest niezbędny do profesjonalnego zarządzania nieruchomościami. Model 3D ułatwia planowanie wnętrza z architektem lub firmą budowlaną.

Wirtualny spacer dopełni reklamę i wywoła efekt WOW w Państwa nieruchomości. Profesjonalna „wycieczka” 360 stopni daje korzyści obu stronom. Klienci są zadowoleni, że mogą zobaczyć wnętrze z każdej możliwej strony, bez wychodzenia z domu. Państwo z kolei korzystają ze skutecznego narzędzia marketingowego, które przyciąga więcej odwiedzających – potencjalnych kupców (inwentaryzacja budynków).

Modele budynków 3D - przykład

Innowacyjny i elastyczny

Nasze modele 3D są wynikiem profesjonalnej pracy i organizacji. Gwarantujemy najwyższą możliwą jakość, a tym samym satysfakcjonujący wynik dla naszych klientów. Pracujemy wyłącznie na najnowszym oprogramowaniu czołowych producentów, takich jak Autodesk i Allplan.

Dane i widoki są dostosowane indywidualnie zgodnie z Państwa wymaganiami. Modele budynków projektujemy w taki sposób, aby były zrozumiałe zarówno dla inżyniera, jak i dla osoby bez specjalistycznej wiedzy. Nasza praca uwzględnia dodawanie zmian w modelu na późniejszych etapach projektu.

Modele budynków 3D
Modele budynków 3D Superplanr
Modele budynków 3D Kraków
Modele budynków 3D Warszawa
Wymiarowanie budynków Warszawa
Modele budynków 3D Kraków
Wymiarowanie budynków Kraków

Cyfryzacja jest dziś bardziej opłacalna niż kiedykolwiek

Nasz dobrze zorientowany i doświadczony zespół z przyjemnością doradzi Państwu i pomoże opracować indywidualne rozwiązania, które będą idealnie pasować do Państwa wymagań.

Pomiar za pomocą skanowania laserowego 3D

BIM nie odnosi się tylko do nowego budownictwa. W ostatnich latach zyskał na znaczeniu ze względu na swoje możliwości, np. do budowania w istniejących budynkach. Pomiar budynku jest wykonywany przez jednego z naszych ekspertów na miejscu, w Państwa obiekcie.

Gdy tylko wiązka lasera trafi na obiekt, oznacza punkt w układzie współrzędnych X, Y, Z (skanowanie laserowe).  Wszystkie te punkty razem wzięte dają tak zwaną chmurę punktów. Następnie przetwarzamy je za pomocą naszego specjalistycznego oprogramowania.

Skanowanie laserowe budynków cena

Ile kosztują modele budynków 3D?

  • Modele budynków 3D istniejącej konstrukcji tworzymy bezpośrednio z chmury punktów. Dzięki temu cały proces trwa zdecydowanie krócej, niż przy kształtowaniu modelu 3D, jedynie na podstawie rysunków 2D. Wykorzystując skanowanie laserowe do utworzenia modelu budynku 3D, w cenę mamy wliczoną również zerową tolerancję na błąd w cyfrowej wersji naszego obiektu. Cenę modelu budynku 3D warto rozbić na 2 etapy: skanowanie laserowe budynków wraz z utworzeniem chmury punktów rozpoczyna się w przedziale 1,80 – 2,50 zł/m2, natomiast utworzenie modelu 3D to koszt około 1,20-2,00 zł/m2. Cały proces przy zastosowaniu tak wysokiej technologii może wynieść jedynie 3,0-4,5 zł/m2.

Czym jest wymiarowanie budynków? Kto powinien korzystać z takiej usługi?

  • Wymiarowanie budynków istniejących nazywamy inwentaryzacją. Pełna inwentaryzacja budowlana wraz z opisem technicznym jest dokumentem wymaganym do pozwolenia na budowę, jeżeli nie posiadamy aktualnego projektu. Wymiarowanie budynków może być zatem niezbędne przy nadbudowie lub przebudowie obiektu. W przypadku, kiedy wymiarowanie budynku ma być potwierdzeniem metrażu lecz nie potrzebujemy całkowitej dokumentacji „urzędowej”, warto pomyśleć o inwentaryzacji pomieszczeń. Zakres usługi jest tu ustalany indywidualnie i może się różnić w zależności od oczekiwanego efektu końcowego. Inwentaryzacja pomieszczeń jest popularną usługą świadczoną deweloperom, a obliczenie powierzchni użytkowej każdego z lokali wymaga dokładności do 0,01 m2. Wymiarowanie budynków przy pomocy skanowania laserowego 3D pozwala uzyskać dokładność pomiarową jeszcze wyższą, a świadomi tego inwestorzy zlecają inwentaryzacje obiektów przed zakupem lub sprzedażą, gdzie cena często jest uzależniona od powierzchni użytkowej.
  •  
  • Wynikiem inwentaryzacji pomieszczeń są najczęściej rzuty 2D uzyskane z chmury punktów, jednak zapisane dane pozwalają na użycie ich w przyszłości do takich celów jak: przygotowanie planów dróg ewakuacyjnych, przebudowanie i zmodernizowanie obiektu, stworzenie modelu budynku 3D, zarządzanie obiektem i obliczeniem powierzchni najmu, a nawet przygotowanie spaceru wirtualnego. Zatem wymiarowaniem budynków przy użyciu skanera laserowego 3D, powinien być zainteresowany każdy inwestor, któremu zależy na największej precyzji pomiarowej, czasie, a także możliwości wykorzystania potencjału chmury punktów w przyszłości.

Jakie zalety posiadają modele budynków 3D w porównaniu do innych modeli?

Jak dokładne jest odwzorowanie za pomocą modelu budynku 3D?