Inwentaryzacja budynków

Inwentaryzacje budynków

Właściciele starych nieruchomości nie mają zazwyczaj dostępu do projektu budowlanego, który stanowi podstawę pod wydanie pozwolenia na budowę. O ile jego brak nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu budynku po zakupie, o tyle wykonanie przebudowy, nadbudowy czy generalnego remontu wymaga często nowych pozwoleń ze strony gminnego inspektora budowlanego. Pozwolenie wydawane jest na podstawie dostarczonego przez inwestora planu technicznego nieruchomości. Inwentaryzacja budynków okazuje się zatem niezbędna dla większości prac konstrukcyjnych i remontowych, stanowiąc podstawę pod uzyskanie wszelkich pozwoleń i służąc jako baza informacyjna dla architektów.

Nasza firma realizuje inwentaryzacje budynków w Warszawie, Krakowie czy innych miastach na terenie całej Polski. Wykorzystujemy w pracy zaawansowane technologie skanowania 3D. Korzystamy z najnowszego oprogramowania do analizy dużej ilości danych napływających ze skanera, co skutkuje stworzeniem wirtualnego modelu analizowanej przestrzeni. Inwentaryzacja budynku oferuje szczegółowe przedstawienie rzeczywistego stanu nieruchomości, umożliwiając realizację wybranej koncepcji modernizacyjnej w sposób dokładny i bezpieczny.

 

Na czym polega usługa inwentaryzacji budynków?

Inwentaryzacja budynków stanowi usługę niezbędną z punktu widzenia deweloperów, firm remontowych czy inwestorów indywidualnych, którzy pragną poznać szczegółowe wymiary nieruchomości przed sprzedażą lub dla celów remontu:

– Deweloper może chcieć zrobić obmiar mieszkań po nałożeniu tynków na ściany, żeby dokładnie zmierzyć sprzedawaną użytkową powierzchnię mieszkania.

– Firmy remontowe działają na zlecenie, raczej nie interesuje ich wykonanie inwentaryzacji, chyba, że żąda tego inwestor

– Inwestor indywidualny może zrobić inwentaryzację przed sprzedażą mieszkania, którego powierzchnia w KW może być wątpliwa, lub przy przebudowie/nadbudowie bez aktualnego projektu

Koszt inwentaryzacji budynku prezentuje się niezwykle atrakcyjnie w stosunku do zalet, jakie cały proces przynosi dla inwestorów. Inwentaryzacja budynku w Warszawie czy we Wrocławiu dokonywana jest często dla nieruchomości o kilkudziesięcioletniej historii. Dostęp do ich pierwotnej dokumentacji technicznej pozostaje niemożliwy lub same dokumenty okazują się nieaktualne na skutek późniejszych nieewidencjonowanych modernizacji i prac przebudowy. Z podobnym problemem borykają się inwestorzy poszukujący usługi na inwentaryzację budynku w Krakowie i Łodzi.

Nasza firma zajmuje się kompleksowym procesem oceny stanu faktycznego nieruchomości i stworzenia dla niej nowej dokumentacji technicznej. Dokument dostarczony do klienta obejmie nie tylko wszystkie szczegóły związane z fizycznymi wymiarami przestrzeni, lecz także dostarczy informacji o układzie kondygnacji, przeznaczeniu pomieszczeń, czy usytuowaniu ciągów komunikacyjnych. Warto pamiętać, że inwentaryzacja budynku stanowi wymóg prawny w przypadku przebudowy i nadbudowy domu. Prowadzone przez nas inwentaryzacje budynków służą także jako warunek formalny pod wymianę konstrukcji dachu lub zmiany rozmiaru i ilości otworów okiennych w ścianach. Inwentaryzacja budynków musi być przeprowadzona z należytą starannością. Wykorzystujemy do tego celu zaawansowane urządzenia optometryczne, dostarczające skanów 3D i pozwalające tworzyć wirtualne modele przestrzenne. Inwentaryzacja budynku w Warszawie czy innych miastach polega często na konieczności pomiaru dużej przestrzeni w bardzo krótkim czasie. Wydajność pomiarowa naszej firmy umożliwia wykonywanie prac inwentaryzacyjnych w tempie 2000-3000 metrów kwadratowych na dzień. W przypadku usługi, jaką jest inwentaryzacja budynku koszt stanowi niewielkie obciążenie dla inwestora, dając mu w zamian ogromne korzyści.

Ile kosztuje inwentaryzacja budynku?

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje inwentaryzacja budynku, pozostaje trudna do udzielenia ze względu na różnorodność zleceń. Koszt inwentaryzacji budynku obliczany jest od każdego metra kwadratowego powierzchni i uwzględnia zakres prowadzonych prac. Dla usługi, jaką jest szczegółowa inwentaryzacja budynków cena plasuje się w przedziale 15-18 za m2. Obejmuje wykonanie pomiarów powierzchni każdego pomieszczenia, otworów okiennych i drzwiowych, oraz wszystkich pozostałych elementów konstrukcyjnych. Określenie, ile kosztuje inwentaryzacja budynku, wymaga indywidualnych ustaleń z inwestorem i poznania jego oczekiwań. Dla naszej usługi, jaką stanowi inwentaryzacja budynku koszt prezentuje się bardzo konkurencyjnie. Fundamentem naszej wieloletniej działalności staje się integracja nowoczesnych technologii pomiarowych w celu optymalizacji cen. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych urządzeń skanujących, jesteśmy w stanie prowadzić prace inwentaryzacyjne w bardzo szybkim tempie i z perfekcyjną dokładnością. Podniesienie poziomu jakości usługi wiąże się u nas z jednoczesnym obniżeniem jej kosztu.

Nasza oferta na inwentaryzacje budynków w Polsce

Ofertę kompleksowej inwentaryzacji budynków realizujemy na terenie całej Polski. Najwięcej zleceń otrzymujemy z dużych miast, które stanowią siedzibę wielu korporacji i zakładów przemysłowych. Inwentaryzacja budynku w Krakowie czy Warszawie doświadcza skokowego wzrostu zapotrzebowania na ten rodzaj usługi. Duża liczba starych budynków wiąże się z koniecznością ich okresowych remontów, dokonywanych na podstawie dokumentacji technicznej. Pomagamy inwestorom w przygotowaniu projektu technicznego opisującego stan rzeczywisty nieruchomości, gwarantując szybkie terminy realizacji oraz staranność przy prowadzeniu wszelkich pracy inwentaryzacyjnych. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów owocnej współpracy.

Co jakiś czas pojawia się pytanie, dlaczego agenci nieruchomości, inwestorzy oraz wynajmujący zlecają stworzenie rzutu mieszkania czy piętra, zamiast zrobić to samemu. Przecież istnieje oprogramowanie, za pomocą którego jest to możliwe. Jednak oprócz odpowiedniej wiedzy specjalistycznej wymaga to przede wszystkim praktyki. Bez niej tworzenie nawet prostych planów zajmuje dużo czasu.

Samo oprogramowanie i czas pracy powodują znaczne koszty. Ponadto istnieje ryzyko, że ostatecznie nie uda się osiągnąć zadowalającego wyniku. Dlatego zalecamy skonsultowanie się z ekspertem w celu stworzenia profesjonalnego rzutu.

Fakty takie jak cena, lokalizacja, wyposażenie, rok budowy itp. są najważniejszymi filtrami podczas poszukiwania nieruchomości. Jest rzeczą oczywistą, że dobra oferta nieruchomości dostarcza wyżej wymienione informacje. Jeśli dodatkowo zainwestujesz czas i opiszesz zalety nieruchomości w dobrze sformułowanym tekście, dajesz zainteresowanym szansę przemyślenia Twojej oferty poza tamtymi kluczowymi punktami.